ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ КОРИСТУВАЧІВ БІБЛІОТЕКИ
28 червня 2024 року
22 червня 2024 року
Сьогодення історії нашої держави навчає нас особливо гостро усвідомлювати ціну свободи, миру та безпеки. Тож священним обов’язком кожного із нас є – навіки зберегти пам’ять про тих, хто відстояв зі зброєю в руках наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір. Вшановуючи пам’ять минулого, ми ніколи не забуваємо про сьогодення!
4 червня 2024 року
1 червня 2024 року
18 травня 2024 року
16 травня 2024 року
12 травня 2024 року
- в
цей день діти зазвичай готують сюрпризи своїм матерям, такі як листівки, квіти, подарунки, а також готують смачні страви та десерти для святкового обіду;- б
агато сімей святкують цей день відвідуючи мам та бабусь, пригощаючи їх смачним обідом та даруючи подарунки;- д
о війни, у деяких містах України, зокрема в Києві, Львові та Одесі, проводили різноманітні святкові заходи, концерти та фестивалі з нагоди Дня матері;- б
агато магазинів, ресторанів та інших закладів пропонують спеціальні знижки та акції на святковий день, щоб допомогти дітям та дорослим вибрати ідеальний подарунок для своїх матерів;- т
акож у цей день зазвичай збираються всі члени сім’ї, щоб провести час разом, приготувати смачну їжу та насолодитися спілкуванням один з одним.9 травня 2024 року
8 травня 2024 року
29 квітня 2024 року
26 квітня 2024 року
26 квітня 2024 року
В результаті аварії на Чорнобильській АЕС було викинуто в 100 разів більше радіації, ніж від ефекту атомних бомб, скинутих на Хіросіму і Нагасакі в 1945-у році.
Ядерні дощі пройшли так далеко, що дійшли навіть до Ірландії.
800 тисяч чоловіків ризикували своїм життям та здоров’ям, аби запобігти наслідкам аварії і стабілізувати ситуацію. Вони трудилися в зоні підвищеного ризику, піддаючись впливу радіації. 25 тисяч з них померли, а понад 70 тисяч стали інвалідами.
Область, що потрапила в списки «забруднених», визнали одним з найбільш унікальних світових заповідників з процвітаючою популяцією вовків, оленів, бобрів, орлів і інших тварин.
Витік радіації пофарбувала ліс, що знаходиться неподалік, в яскраво рудий колір. З тих пір йому дали назву «Рудий ліс».
Офіційні джерела стверджують, що потрібно буде до 100 років, перш ніж станція буде повністю списана.
200 тон радіоактивних матеріалів досі перебуває в реакторі Чорнобильської АЕС.
На кожному відреставрованому будинку в Чорнобилі, на сьогоднішній день є напис, де зазначено ім’я власника цієї нерухомості.
Більше 5 мільйонів людей живуть в районах, які вважаються «забрудненими» радіоактивними речовинами після аварії.
14 березня 2024 року
Не заради орденів, а за покликом сердець взялися у 2014 році за зброю тисячі українців, коли над Україною нависла смертельна загроза. Вони стоять на смерть заради перемоги сьогодні… Разом ми нездоланна сила.
Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам’ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.
Одним із перших прикладів добровольства можна назвати Запорозьку Січ – воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну. Інший яскравий приклад, але вже з нової історії України – легіон Українських Січових Стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах. Події Першої світової війни, протистояння Австро-Угорщини Росії, українці вирішили використати задля втілення заповітної мрії про незалежність України.
До лав УСС записалося майже 20 тисяч добровольців, але згодом австрійська влада дозволила лише 2500 воякам прийняти присягу й утворити легіон УСС. Варто зауважити, що тоді, в 1914 році, так само як і в 2014, українські добровольці нічого не мали: вони були найгірше озброєні, взуті й одягнені. Але, попри це, зажили слави як найвідважніші вояки.
Потім було полум’я Другої світової – і знову добровольці першими стали на захист вітчизни. Згодом Революція Гідності та початок воєнних дій на сході нашої держави, коли тисячі звичайних українських громадян, кинувши власні справи, пішли на майдани країни, висловлюючи протест проти антидержавної політики тодішнього вищого керівництва країни, а потім, зі зброєю в руках, першими протистояли озброєній до зубів російській армії.
У 2022 році, через 8 років після початку російсько-української війни, українські добровольці знов стають на захист своєї країни. З початком повномасштабної військової агресії Росії проти України до лав Збройних Сил України, Національної Гвардії України, підрозділів територіальної оборони прийшли тисячі українців, готових встати на захист свого народу.
Ми шануємо пам’ять про кожного славетного героя-добровольця, який ціною власного життя зупинив просування російських військ.
Щиро вдячні кожному, хто з 2014 року й по сьогодні стоїть на захисті нашої країни, робить все задля збереження незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Пропонуємо переглянути фільм «Українські Добровольці».
9 березня 2024 року
8 березня 2024 року
26 лютого 2024 року
24 лютого 2024 року
20 лютого 2024 року
15 лютого 2024 року
29 січня 2024 року
22 січня 2024 року
22 січня увійшло до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Цей день є символом об’єднання України. Він стверджує нерозривний зв’язок між усіма поколіннями борців за її волю і незалежність. Саме в цей день проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, який увійшов в історію українського народу як свято національної єдності. Історичні події 22 січня 1919 року стали підґрунтям для відродження незалежної держави та утвердження національної ідеї. Саме з цього дня розпочалося становлення єдиної Української державності. І з кожним роком це свято набуває все більшого символізму, адже соборність – це не тільки спільна територія, це й духовна єдність, спільні ідеали, цінності та прагнення. Шановні відвідувачі бібліотеки! Пропонуємо вам перевірити обізнаність про історію Дня Соборності, відповівши на питання невеликого тесту, який ви знайдете перейшовши за посиланням.