ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ КОРИСТУВАЧІВ БІБЛІОТЕКИ

29 січня 2023 року
Напередодні Дня пам’яті юнаків, які загинули під Крутами бібліотека пропонує для ознайомлення матеріали УІНП «Локальна битва з геополітичним значенням...» та віртуальну книжкову виставку «Битва під Крутами: Пам’ятаємо. Цінуємо. Перемагаємо». Запрошуємо до перегляду.

27 січня 2023 року
Сьогодні ми вшановуємо світлу пам’ять мільйонів безневинно убитих людей – жертв Голокосту. Бібліотека коледжу пропонує долучитися до перегляду матеріалу, підготовленого Южноукраїнським міським історичним музеєм до цієї події.

18 січня 2023 року
Напередодні Дня Соборності України бібліотека пропонує керівникам навчальних груп та викладачам для використання у роботі Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до Дня Соборності-2023 та 105-ї річниці проголошення незалежності Української Народної Республіки та запрошує до перегляду фрагментів документального фільму «Символи нашої волі» (з циклу Перемоги України).


3 січня 2023 року

31 грудня 2022 року
Дорогі наші користувачі бібліотеки! Прийміть найщиріші вітання!


31 грудня 2022 року

21 листопада 2022 року


9 листопада 2022 року

8 листопада 2022 року

7 листопада 2022 року

1 жовтня 2022 року
Переглянути у мережі Інтернет.

23 вересня 2022 року

22 вересня 2022 року
22 вересня щорічно в Україні відзначається День партизанської слави. Раніше в це свято згадували в основному партизанів Другої світової війни. Але з 2014 року і в 2022 році в багато партизан з’явилося серед наших сучасників. Ці хоробрі люди проти стоять озброєним солдатам на тимчасово окупованих Росією територіях. День партизанської слави був заснований указом Леоніда Кучми в 2001 році «на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у Другій світовій війні». У цей день щорічно вітають партизанів і вручають їм нагороди. Під час Другої світової війни на українських територіях в тилу нацистів діяло близько 200 тисяч партизанів. Серед військовослужбовців партизани були як в числі Червоної Армії, так і серед УПА. Вони звільняли з німецького полону своїх солдатів. Радянська пропаганда часто замовчувала подвиги українських партизанів. Тим часом, повстанці завдавали великих втрат армії Гітлера, сприяли деокупації українських міст.
Факти про українських партизанів.
1. Під час Другої Світової українським партизанам іноді доводилося боротися не тільки з солдатами Третього рейху, а й з радянськими партизанами, які намагалися придушити українських повстанців. Радянські партизани шукали націоналістів серед українських.
2. Партизани зробили великий внесок в українську культуру. Про партизанський рух складено чимало народних пісень.
3. Головним центром формування партизанських загонів була Сумська область. Тут партизанам було зручно діяти через велику площу лісів.
4. Партизани в основному займалися прихованими диверсіями і розвідкою, але іноді вступали у відкритий бій. 2 грудня 1941 року в Чернігівській області партизани розгромили німецький гарнізон з 100 солдатів.
5. У 1943 році понад 17 тисяч українських радянських партизанів брали участь у битві за Дніпро. Завдяки їм вдалося обладнати багато переправ через річку.
6. Після початку повномасштабної війни з Росією українські партизани показують дива відваги на окупованих територіях. Вони регулярно нагадують окупантам, що ті перебувають на українській землі. Наприклад, місті Токмак Запорізької області партизан підірвав себе разом з двома окупантами.

10 вересня 2022 року

2 вересня 2022 року

1 вересня 2022 року
Шановні викладачі та студенти! Прийміть щирі вітання з початком нового навчального року та всеукраїнським святом – Днем Знань! У новому навчальному році бажаємо всім студентам успіхів у навчанні, твердості і наполегливості в досягненні поставленої мети, а викладацькому складу – доброго здоров’я, професійних досягнень, реалізації творчих задумів. Чекаємо вас в бібліотеці та запрошуємо скористатися інформаційними ресурсами та послугами онлайн.


29 серпня 2022 року
Україна відзначає день пам’яті захисників України. Харків пам’ятає кожного героя, що поклав життя, захищаючи Незалежність нашої Країни. Пропонуємо до перегляду виставку присвячену нашим захисникам.

27 серпня 2022 року
Сьогодні 166 річниця від дня народження Івана Франка, письменника, філософа, політика і громадського діяча. А чи знаєте Ви що... 1. За 40 років активного творчого життя, кожних два дні виходив новий твір письменника (вірш, новела, роман, повість, тощо), тобто 6000 творів. 2. Щороку видавав 5-6 книжок, тобто – 220 окремих видань. Загалом, надрукував понад 50 томів (і це лише третина написаного). 3. Є єдиним українським поетом, який номінувався на здобуття Нобелівської премії (проте до участі в конкурсі він так і не дожив). 4. Став першим професійним українським письменником, який заробляв на життя літературною працею. 5. Мав колосальну пам’ять – знав 14 європейських мов, дослівно міг переказати, наприклад лекцію вчителя на заняттях в гімназії. Писав твори не лише українською, а й польською, німецькою та іншими мовами. Перекладав на українську в тому числі з давньої вавилонської, давньоарабської, давньогрецької, східних мов. 6. Здійснив переклад біблійної «Книги буття», який досі є найбільш точним перекладом цієї частини «Біблії» українською мовою. Також допомагав Грушевському з німецьким перекладом «Історії України-Русі», перекладав іншими мовами українські народні пісні. 7. Останні сім років писав лівою рукою, бо права була паралізована. Систематизувати та упорядковувати допомагав син Андрій. 8. Віддав національно-визвольному рухові найцінніше: двоє синів Івана Франка (Петро і Тарас) вступили до складу легіону Українських січових стрільців, син Петро, до того ж, – один із засновників «Пласту». 9. Став першим професійним українським політиком: першим головою першої української політичної партії – «русько-української радикальної партії». Також одним із перших виступив на підтримку українського феміністичного руху – підтримав видання українського жіночого альманаху «Перший вінок», який видавали Наталя Кобринська та Олена Пчілка. 10. Поет, прозаїк, публіцист, філософ, економіст, політик, громадський діяч, мовознавець. Сучасники називали його «академією в одній особі».


24 серпня 2022 року
Пропонуємо до перегляду книжково-ілюстративну онлайн виставку. До Дня Незалежності дивимось мультсеріал «Книга-мандрівка».

24 серпня 2022 року
Ілюстративна онлайн виставка «В НАС ЄДИНА МЕТА, УКРАЇНА СВЯТА, НЕЗДОЛЕНА НІКИМ І НІКОЛИ!»


23 серпня 2022 року
У мирний Харків Вас запрошує бібліотека-філія 15 нашого міста.

23 серпня 2022 року
Дорогі відвідувачі бібліотеки! Прийміть найщиріші вітання зі святами: Днем міста та Державного Прапора України. Сьогодні нашому прекрасному місту – 368 років. За словами харківського поета В.Бебешка: «Для миру, добра і любові наш Харків піднісся здавна». Місто володіє повним комплектом нагород Ради Європи: Дипломом, Почесним Прапором, Таблицею Європи і Призом Європи. Сьогодні Харків місто-герой, яке бореться з ворогом за вільне майбутнє.

23 серпня 2022 року
23 серпня Харків відзначає День міста та чергову річницю визволення від нацистської окупації. Втім, цього року свято зіпсоване російськими окупантами – місто щоденно потерпає від ракетних та артилерійських обстрілів, нищиться інфраструктура, житлові будинки, гинуть цивільні мешканці... «Героїчний Харків. Окупанти постійно й цинічно обстрілюють місто. Тероризують мирних мешканців, руйнують будинки, інфраструктуру. Але наш Харків, як і вся Україна, вміє захищатися. Поранений, втомлений, але нескорений. Стоїть міцно та бореться. І вкотре доводить ворогу: наших людей і наші міста йому не зламати, не перемогти». (В.Зеленський)


27 червня 2022 року
Щорічно 28 червня в Україні відзначаємо державне свято – День Конституції України. Конституція є гарантом прав і свобод кожного українця, закріплює наші обов’язки перед державою і визначає наш шлях як країни. У переддень Дня Конституції бібліотека презентує віртуальну книжкову виставку «Поколіннями вимріяна Конституція». Сьогодні, коли іде війна, ми віримо в нашу ПЕРЕМОГУ і бажаємо, щоб мир і злагода сприяли подальшій розбудові нашої країни.

24 червня 2022 року
Нам всім відомі 7 чудес світу. Багато хто з нас був у Єгипті і бачив піраміду Хеопса, що є єдиним з 7 чудес світу, що вціліло до нашого часу. Та мало хто з нас знає, які саме 7 чудес України ми маємо. Запрошуємо до мандрівки разом із нами.

22 червня 2022 року
Щороку в Україні 22 червня вшановується пам’ять всіх тих, чиє життя було покалічено і зруйновано Другою Світовою війною. Вічна пам’ять загиблим. Честь і слава живим героям! Наш Харків під час Другої Cвітової війни пережив страшні часи окупації. Бібліотека пропонує до перегляду фотоколаж.