Перейти до контакту

Інформація для користувачів бібліотеки КЗ «ХФВКМ» ХОР - Бібліотека КЗ «ХФВКМ» ХОР

Дякуємо, що завітали до офіційного сайту бібліотеки Харківського фахового вищого коледжу мистецтв
61010, Україна, місто Харків
вулиця Українська, 8/10
+380 (57) 733-30-45
+380 (57) 733-01-55
kvkm67@gmail.com
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
Пропустити меню
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ
ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
Пропустити меню

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ КОРИСТУВАЧІВ БІБЛІОТЕКИ

28 червня 2023 року

28 червня Україна відзначає велике державне свято – День Конституції України. Ухвалення Верховною Радою України Основного закону 1996-го року стало важливим етапом утвердження державності, мало величезне політичне та правове значення для розвитку української політичної нації та громадянського суспільства. З нагоди свята бібліотека пропонує до перегляду віртуальну книжкову виставку «Конституція України – фундамент стабільності й розвитку держави».

<
>

22 червня 2023 року

На долю України в Другій світовій війні випало величезне випробування. Її сорокамільйонний народ, багаті чорноземи, вугільні та металорудні запаси були одними із найбажаніших для нацистської Німеччини об’єктів колоніального завоювання. Її територія двічі опинялась в епіцентрі бойових дій і двічі потерпала від так званої тактики випаленої землі. Більш як на три роки український народ, його землі, промисловий і сільськогосподарський потенціал, сировинні та продовольчі ресурси стали об’єктом масштабної небаченої до того експансіоністської програми Третього рейху зі здобуття «життєвого простору» і встановлення світового панування. Друга світова війна так чи інакше торкнулася кожного українця: хтось боровся з окупантами у лавах Червоної армії, чинив опір у радянських підпільно-партизанських та українських націоналістичних формуваннях, працював у радянському тилу, хтось переніс усі жахи нацистського «нового порядку» на окупованій території. Сьогодні, коли мова йде про Другу світову війну, в пам’яті постають трагедія Бабиного Яру, Сирецького в Києві, Янівського у Львові та інших концентраційних таборів, сотень тюрем та гетто, що були створені на території України; спалені окупантами українські села; вивезення на примусові роботи до Німеччини українських громадян тощо. Не лишаються поза увагою й такі питання, як радянський і націоналістичний рухи опору на території України, роль українців у визволенні від нацизму країн Європи Вшановуючи героїзм і волю до перемоги українського народу, бібліотека пропонує переглянути відео виставку «Україна у Другій світовій війні».

1 червня 2023 року

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей бібліотека Коледжу пропонує до перегляду презентацію «Весь світ у долонях дитини».

<
>

18 травня 2023 року

Шановні викладачі! Інформуємо про завершення першого етапу конкурсу з відбору підручників для 10 класу загальноосвітньої школи у нашому освітньому закладі. Пропонуємо ознайомитися з результатами.

18 травня 2023 року

Сьогодні вишиванка має виняткове значення і особливу місію – берегти і продовжувати славні українські традиції, об’єднувати тих, в чиєму серці почесне місце займає Україна, і тих, хто лише розпочав відкривати для себе її неповторну красу! Бережімо нашу історію, шануймо наших Героїв і захищаймо наше сьогодення задля щасливого майбутнього наших дітей! З нагоди свята бібліотека Коледжу пропонує до перегляду книжково-ілюстративну виставку «Вишиванка – свято української душі».

<
>

14 травня 2023 року

14 травня 2023 року в Україні святкують День матері. Дорогі й улюблені наші мами! Бібліотека Коледжу вітає вас з Днем матері! Низько вклоняємось Вам за терпіння, витримку, дивовижну мудрість і мужність, з якими Ви, долаючи нинішні негаразди, зберігаєте віру у завтрашній кращий день для своїх рідних і близьких, для нашої країни! Пропонуємо до вашої уваги бібліокалейдоскоп «Що ми знаємо про День матері».

8 травня 2023 року

8 та 9 травня в Україні і в усьому світі, відзначаються Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни. Ці дні присвячені пам’яті тих, понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і людям похилого віку, – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через кола пекла Другої світової війни. З цієї нагоди бібліотека презентує інформаційну годину.

<
>

29 квітня 2023 року

Сьогодні, в день грації, легкості і творчості, в Міжнародний день танцю, Бібліотека Коледжу вітає викладачів і студентів, танцюючих людей і просто люблячих танці, бажає їм щодня відкривати для себе нові грані цього мистецтва, жити мрією і ніколи не зупиняти енергію танцю в серці! Пропонуємо до перегляду віртуальну книжкову виставку «У ритмі танцю».

<
>

26 квітня 2023 року

Чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства. На благодатній землі українського Полісся, майже в центрі Європи, за 110 км. від столиці України Києва, сталася аварія, яку обґрунтовано вважають найбільшою в світі техногенною і екологічною катастрофою. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, завдав шкоди здоров’ю мільйонів українців. Наслідки чорнобильської трагедії ще сотні літ відчуватимуть на собі майбутні покоління. Бібліотека Коледжу пропонує до перегляду презентацію «Весни обірване суцвіття. У фокусі Чорнобиль: збережемо пам’ять, передамо знання, вшануємо героїв» присвячену річниці трагедії

<
>

18 квітня 2023 року

Шановні викладачі. Повідомляємо про проведення конкурсного відбору підручників для учнів 10-х класів. За дорученням Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації та відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 28 березня 2023 №1/4275-23 «Про забезпечення виконання наказів МОН від 30 вересня 2022 року №871 (зі змінами) та від 20 березня 2023 року №315» КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» повідомляє, що розпочинається конкурсний відбір підручників для учнів 10-х класів. До проведення конкурсу на І етапі долучаються також заклади фахової передвищої та вищої освіти, що використовують в освітньому процесі підручники для закладів загальної середньої освіти.



27 березня 2023 року

Міжнародний день театру відзначається щорічно 27 березня починаючи з 1962 року. Він був заснований у Відні на IX конгресі Міжнародного інституту театру (МІТ) при ЮНЕСКО. Діяльність МІТ, згідно з його статутом, має бути направлена на «зміцнення миру і дружби між народами, на розширення творчої співпраці всіх діячів світу». Традиційно цей день проходить під девізом: «Театри як засіб взаєморозуміння та зміцнення миру між народами». У театрі немає другорядних професій. Тому цей день – письменників, режисерів, композиторів, художників, хореографів, гримерів і костюмерів, операторів світла та звуку, білетерів. Бібліотека коледжу вітає зі святом та запрошує взяти участь в ерудит-вікторині «Ми театрали».

<
>

21 березня 2023 року

21 березня ми відзначаємо Всесвітній день поезії. Таке рішення було прийняте в 1999 році на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО і вперше його відзначили в Парижі. В Україні святкують з 2004 року. Поезія входить у наше життя з дитинства і залишається з нами до кінця. Мистецтво поетичного слова допомагає формувати і збагачувати внутрішній світ людини, позитивно впливає на її свідомість та підсвідомість, розвиває інтелект, творчі здібності, естетичний смак. Бібліотека Коледжу вітає всіх і запрошує передивитися відеоролик та поетичні виступи студентів до Дня поезії.

14 березня 2023 року

Сьогодні відзначається День українського добровольця. Саме в цей день 2014 року був сформований перший українській добровольчий батальйон. З Майдану перші добровольці відправилися на тренувальну базу в Нових Петрівцях, що під Києвом. Ця подія вважається по всій Україні початком масштабного добровольчого руху. Бібліотека пропонує до перегляду віртуальну книжкову виставку «Доброволець – це поклик серця».

<
>

9 березня 2023 року

До Шевченківських днів бібліотека презентує віртуальну книжкову виставку «Весна починається з Шевченка»

<
>

8 березня 2023 року

Багато років тому, Міжнародний день боротьби за права жінок перетворився на свято весни, краси і привід подарувати жінкам квіти. Однак в Україні сприйняття цієї дати змінюється – особливо під час війни, коли жінки захищають нашу державу на рівні з чоловіками. Хтось вважає 8 березня пережитком минулого, а хтось – символом ціннісної війни. Сьогодні вітаємо всіх наших Захисниць – на фронті й у тилу, в бронежилетах і лікарняних халатах, з гвинтівками й з ноутбуками. Ви вкотре доводите, що світ неможливий без України, а Україна – без жіноцтва! Жінки України воюють і волонтерять, народжують дітей у підвалах. Залучають світову спільноту. Допомагають. Рятують життя. Зберігають спокій. Гендерні стереотипи розвіялись. Навіть на кухнях жінки рятують Україну. На кухнях, де годують військових і готують бандерівські смузі. Жінки надихають на боротьбу за Україну весь світ. І це натхнення – вбивча сила! Бібліотека пропонує переглянути презентацію «Непереможна українська жінка».

<
>

26 лютого 2023 року

26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Війна Росії проти України почалася з Криму. Тимчасова окупація Автономної Республіки Крим та міста Севастополя російськими регулярними з’єднаннями й підрозділами, підпорядкованими міністерству оборони РФ, підрозділами та спеціальними формуваннями, підпорядкованими іншим силовим відомствам РФ, їхніми радниками, інструкторами та іррегулярними незаконними збройними формуваннями, озброєними терористичними бандами та групами найманців, створеними, підпорядкованими та фінансованими Росією, та спроба його анексії, що триває вже 9 років, є актом кричущого порушення норм і принципів міжнародного права, суверенітету й територіальної цілісності України. 24 лютого 2014 року кораблі військово-морського флоту РФ, які охороняли морську акваторію в районі проведення Сочинської олімпіади, прийняли на борт у Новоросійську «зелених чоловічків» (російських військовослужбовців без розпізнавальних знаків ЗС РФ) разом із бойовою технікою та вийшли курсом на Севастополь. 26 лютого на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної Ради Криму вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей чинити спротив російській окупації та заявили світу про цілісність України. Мітинг зібрав від 5 до 10 тисяч учасників. Наступного дня, о 5-й ранку до парламенту та уряду АРК увійшли регулярні військові формування РФ і захопили будівлі. 28 лютого Верховна Рада Криму під «наглядом» військовослужбовців ЗС РФ проголосувала за проведення референдуму про статус Криму. Того ж дня підрозділи ЗС РФ розпочали блокування українських військових частин та об’єктів на півострові, захопили аеропорти Бельбек і Сімферополь, сухопутні в’їзди до Криму з боку Херсонщини. 16 березня 2014 року відбувся псевдореферендум про статус Криму. Цей захід, зрежисований Росією, бойкотували кримські татари та інші проукраїнськи налаштовані жителі півострова. 25 березня захоплено останню військову частину, що тримала український прапор у Криму – морський тральник «Черкаси» ВМС України. Відтоді Автономна Республіка Крим і місто Севастополь окуповані збройними силами Росії. Пропонуємо до перегляду відеоматеріал «Як Росія захопила Крим? Спецпроект Крим Реалі».

24 лютого 2023 року

24 лютого 2022 року розділило життя багатьох українців на «до» та «після». У перші дні повномасштабного вторгнення росії в Україну здавалося, що ворог лізе з усіх щілин та протистояти «другій армії світу» просто неможливо. Про перші дня війни у Харкові ви зможете дізнатись із інформаційного повідомлення та інтерв’ю Голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова.

21 лютого 2023 року

Запрошуємо у подорож океаном рідної мови. Вікторина-презентація стане у нагоді керівникам навчальних груп підчас проведення тематичної виховної години.



<
>

20 лютого 2023 року

Сьогодні в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні. Бібліотека запрошує Вас на годину патріотичного виховання «Вони виборювали майбутнє України».

19 лютого 2023 року

В Україні 19 лютого святкують День Державного герба. Для українців це Тризуб, який уособлює собою зв’язок із Батьківщиною, боротьбу за незалежність та свободу країни. Багато хто вважає, у тому числі й військові, що тризуб має магічну силу оберега. Суперечки про походження цього знака точаться досі, попри те, що тризуб має давню історію. Проте єдиної думки щодо походження цього символу немає. Пропонуємо вашій увазі пояснення українського історика Олександра Алфьорова «Як тризуб став Гербом України?».

16 лютого 2023 року

День єднання – молоде свято. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу – показати усьому світові, що ми сьогодні – як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє. Україна понад усе!



15 лютого 2023 року

Сьогодні день вшанування пам’яті учасників бойових дій на території інших держав. Пропонуємо до перегляду документальний фільм «Чужа та непотрібна війна...».

сторінка 4   перейти >>            
© 2025 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
Назад до змісту